Gdzie warto wymieniać walutę?

Walutę wymienimy obecnie również za pośrednictwem internetu. Niekoniecznie musimy więc udawać się do banku czy też stacjonarnego kantoru. E kantor budzi ogromne zainteresowanie zarówno wśród klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Za szczególny atut tego rozwiązania należy uznać relatywnie szybką transakcję bez konieczności wychodzenia z domu, jak i oszczędność.

 

Wymieniamy walutę z korzyścią

 

Bez różnicy na powód wymiany waluty zawsze należy zrobić to po jak najbardziej korzystnym kursie. Internetowe kantory mają zdecydowanie niższe marże, a więc kurs euro w takim kantorze okazuje się dla klientów najbardziej opłacalny. Z tak korzystnej wymiany walut korzysta obecnie coraz większa ilość Polaków, kierując się również szybkością transakcji, jak i dostępnością powyższych usług.

 

Od kiedy mamy e-kantory na rynku?

 

Kantor online ze swoimi usługami istnieje na rynku od 2009 roku. Do tej pory walutę można było wymieniać wyłącznie w kantorach stacjonarnych i w bankach. Obecnie internetowe kantory należą do prywatnych  właścicieli i banków. Jeśli chcemy wymieniać walutę wygodnie bez wychodzenia z domu jednakże w banku, konieczne jest bycie jego klientem i posiadanie konta. W przypadku prywatnych firm również musimy posiadać konto, a dokładnie dwa konta w banku – złotówkowe oraz walutowe.

 

Jak przebiega transakcja w e-kantorze?

 

Po pierwsze musimy zarejestrować się w danym serwisie. Kolejno przelewamy środki na rachunek kantoru walut, wybieramy odpowiedni kurs i zatwierdzamy transakcję. Następnie czekamy na przelew zwrotny. Stosunkowo wygodnym dodatkiem do konta walutowego jest karta, którą można wykorzystywać, będąc za granicą.

https://www.dobrykantor.pl/

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *