Gdzie wymienić pieniądze przed wakacjami?

Planując wakacyjny wyjazd poza granice kraju, musimy mieć przygotowaną określoną sumę obcej waluty. Gdzie najlepiej, bo z korzyścią ją wymienić? Obecnie bardzo popularne są operacje wykonywane online, a dokładnie usługi internetowego kantoru wymiany walut. Warto zauważyć, że mamy tutaj do czynienia nie tylko z wygodą, szybkością realizacji transakcji, ale też oszczędnością. Kantory online charakteryzuje bowiem zdecydowanie niższa marża od kosztów, jakie musimy ponieść w związku z wymianą waluty w banku czy stacjonarnym punkcie.

Oszczędny wyjazd za granicę – wymieniamy walutę w e-kantorze

Jeśli chcemy należeć do grona oszczędnych turystów, warto zastanowić się nad wymianą potrzebnej waluty w kantorze online. Kwota, jaka może zostać zaoszczędzona na tego typu operacji to nawet 6%. Jak widać im suma, jaką chcemy wymienić, będzie wyższa, tym większe będą nasze oszczędności. Każdy wyjazd za granicę wiąże się z wydatkami. Obca waluta, jaką potrzebujemy posiadać na specjalnym koncie lub po prostu w portfelu z powodzeniem może zostać wymieniona w bezpiecznym serwisie online i to z dużą korzyścią.

Dlaczego kurs euro w kantorze online jest korzystniejszy?

Rozważając wymianę waluty online, mamy do wyboru mnóstwo prywatnych właścicieli. Mamy więc możliwość porównania kursu. Tak czy inaczej jest on zdecydowanie korzystniejszy od kursów w bankach oraz w stacjonarnych kantorach. Serwisy nie zarabiają bowiem na spreadzie, czyli różnicy między kursem sprzedaży i kupnem waluty, a zdecydowanie często pobierają niewielką prowizję.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *