Czy Twój kantor internetowy jest bezpieczny? – Część I

kantor internetowy

Ostatnio bardzo dużo słyszy się o bezpieczeństwie. Niezależnie jakiej sfery ono dotyka, lubimy czuć się bezpiecznie, lubimy, jak nasze finanse są bezpieczne i nie musimy się o nie martwić. Funkcjonując w przestrzeni sieciowej, korzystając z Internetu, z bankowości elektronicznej czy innych serwisów staramy się zachować ostrożność. Coraz częściej jesteśmy też ostrzegani przed cyberprzestępcami. Jak zatem sprawdzić czy kantor internetowy, z którego korzystamy jest zaufany i czy możemy na nim polegać?

Aby przekonać się, czy serwis wymiany walut online jest bezpieczny, trzeba zweryfikować jego wiarygodność. Zajmie to zaledwie kilka minut i naprawdę warto poświęcić ten czas na sprawdzenie.

Bezpieczny kantor internetowy charakteryzuje się szyfrowaniem danych. Oznacza to, że każda transakcja przebiega pomyślnie i jest zabezpieczona na poziomie zapleczy bankowych. Kodowanie charakteryzuje się tym, że z lewej strony adresu URL powinna być ikonka kłódki. Informuje nas ona, że strona www stosuje bezpieczny protokół SSL. Nasze dane, transakcje i wszelkie operacje są szyfrowane, a korzystający ze strony ma pewność, że przesyłane informacje nie trafią w niepowołane ręce.

Prawdopodobieństwo, że dany kantor dba o bezpieczeństwo swoich klientów zwiększa się także, gdy na etapie pierwszej rejestracji wysyłany jest na nasz adres e-mailowy indywidualny link aktywacyjny. Natomiast weryfikacja danych użytkownika następuje zwykle poprzez wysłanie przez niego SMS-em danych z dowodu tożsamości. Dodatkowym krokiem podnoszącym pewność identyfikacji klienta dokonującego transakcji jest stosowanie kodów SMS (jak w transakcjach bankowych).

Zaufany kantor internetowy ma na stronie www pełne informacje dotyczące swojej działalności. Nie ukrywa numeru NIP, REGON i KRS oraz adresu czy właściciela. Jego wiarygodność podnosi wieloletniość funkcjonowania na rynku finansowym, warto więc przeczytać o nim kilka słów i zobaczyć od kiedy prowadzi działalność i jaką ma historię.

Czytaj dalej: https://ewymiana-walut.pl/czy-twoj-kantor-internetowy-jest-bezpieczny-czesc-ii/

Podobne Artykuły