Czy Twój kantor internetowy jest bezpieczny? – Część II

wymiana walut

Nad bezpieczeństwem czuwają także instytucje państwowe. Kantor internetowy powinien być pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego oraz Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Dzięki temu mamy pewność, że nie uczestniczymy w przestępstwach finansowych, zapobiegamy finansowaniu terroryzmu czy obrotowi środków z nielegalnego pochodzenia.

W oszacowaniu czy warto korzystać z danego serwisu wymiany pieniędzy online pomogą także opinie użytkowników. Dobrze jest poczytać co o danej platformie piszą inni, co sądzą o procesie wymiany, funkcjonalności i transakcjach. To cenne źródło informacji.

Warto także pamiętać o kilka zasadach, które można stosować samemu, a tym samym chronić się przed niebezpieczeństwem.

  • Pracownicy kantoru internetowego nigdy nie każą instalować żadnego dodatkowego oprogramowania na komputerach lub telefonach ani nie pytają o hasła;
  • Ustal silne hasło do logowania. Niech składa się z przynajmniej 10 znaków, wielkich i małych liter, zawiera cyfry i znaki specjalne. Niech nie będzie ciągiem następujących po sobie cyfr czy liter („1234” bądź „acbd”) czy datą urodzenia lub po prostu najbardziej popularnym słowem: „password”. Pamiętaj, że im bardziej zawiłe hasło, tym trudniej je złamać.
  • Jeśli zadzwoni do Ciebie osoba podszywająca się pod pracownika kantoru internetowego i będzie wymagała szybkiego podjęcia jakichkolwiek działań, a rozmowa wyda się podejrzana i niecodzienna, rozłącz się. Uważaj na ataki mające na celu namówienie do wykonania jakiejś akcji czy operacji.
  • Zawsze sprawdzaj czy znajdujesz się na właściwej stronie logowania do kantoru internetowego.
  • Uważnie czytaj treść SMS-ów z kodami jednorazowymi.
  • Nie loguj się do serwisu wymiany walut z niezaufanych urządzeń. Nigdy nie rób tego w kawiarenkach internetowych, u kogoś obcego, nie na swoim telefonie lub komputerze.
  • Przed zalogowaniem zwróć uwagę czy strona kantoru internetowego, którego jesteś użytkownikiem, wygląda tak samo jak zawsze. Jeśli jest inaczej,  prezentuje ona inne komunikaty lub prosi o inny, niż zazwyczaj, proces logowania, opuść daną witrynę.
  • Pamiętaj, ze nie zostaniesz poproszony o autoryzację czy zatwierdzenie operacji, których samodzielnie nie zleciłeś.

Podsumowując, zaawansowane technologie zabezpieczające dane i transakcje, protokół SSL, nadzór instytucji państwowych, profesjonalna obsługa, opinie użytkowników oraz historia danego serwisu to informacje świadczące o tym, że wybrany kantor internetowy jest bezpieczny. Do tego, zachowanie czujności i podstawowych zasad korzystania z serwisów online pozwala poczuć się pewnie i w odpowiedni sposób zadbać o nasze finanse.

Źródło: https://www.dobrykantor.pl/

Podobne Artykuły