Euro w podróży do Włoch – Część II

kurs euro

Wymiana jednostek monetarnych w kantorze internetowym powinna być pierwszą myślą, jaka przychodzi nam do głowy przy planowaniu zagranicznych wakacji. Zakup euro w banku to nie najlepsza decyzja. Kupując wspólną walutę w oddziale musimy liczyć się z kosztami opłat ukrytych w kursie. W kantorach internetowych koszt wymiany euro jest kilkakrotnie niższy niż w bankach i o połowę mniejszy niż w kantorach stacjonarnych. Wynosi on nawet mniej niż 0,3%. Najlepiej jest wybrać platformę, która działa na rynku od paru lat i ma dobrą opinię wśród użytkowników.

Pamiętajmy, że euro najdrożej wymienimy w placówkach tradycyjnych znajdujących się na lotniskach czy dworcach. Kursy są wysokie. Właściciele korzystają z tego, że decydujemy się na transakcję w ostatniej chwili i nie mamy czasu, by poszukać innego, tańszego miejsca. Warto więc podjąć współpracę z kantorem internetowym nawet parę miesięcy przed wyjazdem. Dzięki funkcji automatycznego zlecenia możemy wówczas wpisać w systemie kurs euro, jaki nas interesuje. Wymiana nastąpi w momencie, kiedy osiągnie on określoną przez nas wartość. Założenie portfela walutowego w kantorze internetowym jest bezpłatne, a sam proces jego utworzenia – łatwy i bardzo szybki.

Włochy to kraj, w którym turystyka jest głównym źródłem dochodu mieszkańców, dlatego ceny potrafią być wygórowane. Sposobem na to jest poszukanie miejsc lokalnych i trochę na uboczu. Wtedy nie będziemy niepotrzebnie przepłacać.

Italia zachwyca zarówno bogactwem kultury, historią, miejscami, jaki gastronomią, pyszną kawą i słoneczną pogodą. To wymarzony kierunek wakacyjny polecany dla wszystkich. Niezależnie od tego jakim budżetem dysponujemy i w jaki rejon planujemy jechać przed wyjazdem wybierzmy kantor internetowy odpowiedni do naszych potrzeb. Nie będziemy martwili się o niezbędną, zagraniczną walutę (w tym wypadku euro) i skupimy się na wypoczynku.

Podobne Artykuły