Czym się różni kantor online od społecznościowej wymiany walut? – Część II

kantor wymiany walut

Społecznościowa wymiana walut opiera się natomiast na wymianie pomiędzy osobami fizycznymi. Wiele kantorów internetowych oferuje już takie usługi i korzystając z ich zasobów, użytkownik wybiera opcję wymiany – czy ma być to standardowa wymiana używając swojego portfela walutowego, czy też społecznościowa. Wymiana dokonywana jest wówczas z innymi użytkownikami korzystającymi z tego samego systemu. Na przykład, gdy chcemy wymienić 1000 EUR na PLN, system zaproponuje nam osobę, która jest zainteresowana transakcją przeciwną. Platformy społecznościowe nie są więc sprzedawcami, tylko pośrednikami pomiędzy konsumentami oraz klientami, którzy chcą kupić walutę, i tymi, którzy chcą ją sprzedać. Tu kursy walut są zbliżone do średnich rynkowych. Dzięki temu można, zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy. Podkreślić więc trzeba, że w społecznościowej wymianie walut to użytkownicy ustalają ceny wymiany. Serwisy w żaden sposób nie ingerują w ich ceny. Często można więc znaleźć naprawdę korzystne oferty.

Jeśli dojdzie do kupna lub sprzedaży, platforma pobierze od transakcji prowizję jednak jest ona na poziomie dziesiątej procent, czego tak naprawdę nie odczuwamy.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to zarówno kantory internetowe, jak i społecznościowe portale wymiany walut są doskonale chronione. Transakcje nie są zagrożone. Operacje są „śledzone” pod względem prawidłowości ich przeprowadzania, przepływ danych jest szyfrowany, strony stosują protokół SSL, który zapewnia poufność transmisji informacji przesyłanych przez Internet. Nie musimy się obawiać, że coś pójdzie nie tak.

Obecnie na rynku działa około 50 serwisów, w których można wymieniać pieniądze online. Niezależnie czy będzie to kantor internetowy, czy społecznościowa platforma wymiany walut, korzystanie z tych dwóch rozwiązań to przede wszystkim najkorzystniejsze kursy i realna oszczędność, brak ukrytych kosztów i prowizji, szybkość oraz pełna dostępność z dowolnego miejsca. Jednym słowem, są to najlepsze obecnie  miejsca transakcji walutowych. Warto się skusić.

Podobne Artykuły